Kouzlo světla letos nebude, oslavíme Sýkorovu piazzettu

Po dlouhém zvažování pro a proti jsme se rozhodli třetí ročník festivalu Kouzlo světla nepořádat a plně se budeme soustředit na dokončení projektu "Sýkorova piazzetta".
Připravujeme také slavnostní odhalení piazzetty. Původně plánovaný termín 3. listopadu byl zrušen kvůli dokončení Sýkorovy piazzetty. O náhradním termínu budeme brzy informovat. Více ZDE.

Ohlédnutí za loňským ročníkem:

V pátek 14. července 2017 se v Lounech uskutečnil druhý ročník festivalu Kouzlo světla. Se světlem kouzlili přední umělci audiovizuálního umění. Akci navštívili tisíce lidí. 

Program druhého ročníku byl opět zaměřený na umění pracující se světlem a architekturou. Světelné a zvukové instalace připravil Amar Mulabegović, Jan Šíma, Martin Pošta, Jan Hladil, Roman Dušek, František Pecháček, Pavel Mrkus, Jakub Nepraš, Rony Plesl, Gabriela Prochazka a František Bartoň.


 

Instalace Monolith studia Hyperbinary. Foto: © Jiří Jiroutek

Festival připravil spolek Sýkora 2020 ve spolupráci s kulturními institucemi města Loun a za jeho finanční podpory. Generálním partnerem projektu byla Nadace firmy ČEZ. Děkujeme všem partnerům a sponzorům festivalu, bez nichž bychom akci nebyli schopni uspořádat. 

Budeme rádi za pomoc s financováním pokračování. K tomuto účelu je zřízen transparentní účet, na který každý může přispět libovolnou částkou 2601150644/2010. 

Více o druhém ročníku festivalu, jednotlivých umělcí a sponzorech se dozvíte na www.kouzlosvetla.cz

Fotografie a atmosféru 1. ročníku festivalu, který se konal v roce 2016, si připomeňte ZDE.